Home > Uncategorized > Skumji

Skumji

Vakar valsti pārsteidza ziņa; vecāku apvienība “Māmiņu klubs” paudusi sašutumu par notiekošo Jūrmalas bērnudārzā “Madara”, kurā bērniem mācītas kristīgas paražas, un sagaida, ka par notikušo vērtējumu sniegs arī Izglītības un zinātnes ministrija.

Kluba vadītāja Sandija Salaka, komentējot notikušo, kad bērni pirms maltītes mācīti skaitīt lūgšanu, uzskata par lielu pārkāpumu.

Es nekomentēšu. Pārāk skumji apzināties, ka Rietumu nāves kultūras toksiskie garaiņi jau aizsnieguši mūsu nomali, attālums no epicentriem līdz šim bija kā cerība. Vien kā citēšu kādu no šīs ziņas komentiem:

Nereliģisku un amorālu sabiedrību ir viegli pārvaldīt, tai nav principu un tā ir neaizsargāta pret negodīgiem ideoloģiskiem piedāvājumiem un propagandu. Jo “ja Dieva nav – viss atļauts” . Ja cilvēks ir vienīgais visu lietu mērs, tad viņš agri vai vēlu nonāk līdz noziegumam, jo pazūd atbildība (nav jau kā priekšā atbildēt).

Vai vēl vajadzīgi pierādījumi, ka mēs virzāmies uz rafinēti kontrolētu, politkorektu – nevis brīvu sabiedrību? Tiek paustas puspatiesības par Islāmu un Eiropas tradicionāla reliģija – kristietība – tiek tendenciozi zākāta un gānīta.Uz viena iesnieguma pamata (iespējams no nelīdzsvarotiem vecākiem) tiek apdraudētas CITU VECĀKU tiesības uz kristīgu audzināšanu saviem bērniem!

Cilvēkam ir vajadzīga autoritāte, ja nav autoritātes, tad arī esam pie sasistas siles: ministri – blēži, akadēmiķi – skauģi, prezidente – ārzemju specdienestā vai prezidents izvēlēts zoodārzā utt.

Autoritātes ir tēvs un māte ģimenē, ja viņiem nav autoritātes, tad ģimene sabrūk un bērni nonarkojas vai vispār nedzimst utt.

Taču šo vecāku autoritāti nepārtraukti grauj masu mediji, dažādi pseido-tiesību aizstāvji un masu kultūra, kas cenšas bērnus novirzīt uz šoviem, atkarībām, datorspēlēm, filmu varoņiem, politiķiem, karjeru, praidiem, braukšanu strādāt uz ārzemēm utt.

Uz šī masu mediju mākslīgi radītā krāsainā fona skolotāju, vecāku un mācītāju centieni aizstāvēt tradicionālās vērtības izskatās smieklīgi, naivi un mazefektīgi.

Tādējādi cieš gan ģimenes, gan valsts.

Bez autoritātēm ir tikai haoss, visatļautības juceklis – brīvdomība bez mērķa atrast patiesību vai vismaz kopēju labumu, bet tikai visu noliegt, nozagt, izmantot, zaimot un izsmiet. Jautājums ir par to, kur mūsdienās atrast patiesas morālās autoritātes, nevis TV realitātes šovu “zvaigznes” un ekonomiskās nodevības bonzas?

Pasaules vēsture zina daudzas impērijas, kas sekojot principam – “dari ko vēlies” un “pēc mums kaut ūdens plūdi” – aizgāja bojā. Tagad kārta Rietumu sabiedrībai.

Visu orientāciju ateisti mobilizējušies un metuši visas rezerves daudzos komentāru simtos. Nosaukums “Māmiņu klubs” arī apgānīts. Vien ceru, ka visnotaļ jaukais LR1 raidījums “Māmiņu Klubs”, kura vadītāja ir piecu bērnu māmiņa, nav iesaistīts šajā šmucē.


 • Janka 12.01.2011 12:55

  Kāpēc tik tendenciozi? Man piemēram tuvāks ir Budisms un vēdiskā kultūra..

 • >>>Janka 12:55 12.01.2011 13:00

  Kāpēc tik tendenciozi? Man piemēram tuvāks ir Budisms un vēdiskā kultūra…
  ==========================
  un kā Budismam un vēdiskai kultūrai var traucēt kristietības mācība? (nerunājot par atsevišķiem kristiešu fanātiķiem)

 • muslims 12.01.2011 13:12

  raksts jau nevis pret kādu citu reliģiju, bet pret ateismu

 • Sandris R. 12.01.2011 13:26

  Tādu 100% ateistu ir samērā maz, bet tas, ka var nepatikt bērna ievirzīšana kaut kādos rāmjos ir pilnīgi dabiski. Pat kristiešu kompānijā pastāv domstarpības, kā citādi būtu tās konfesijas radušās.
  Tad nu padomājiet, kādi iekšējo konfliktu var radīt bērnam, sakot, ka labi kā katoļi domā, bet mājās tētis un mamma pārliecināti baptisti, vēl piedevām tētis baptistu mācītājs, tātad nerespektē celibātu. Nevienam nav ne mazāko tiesību ietekmēt bērna idejisko būtību, kas ir ģimenes prerogatīva, kaut vai tie patiešām, ir pārliecināti ateisti.

 • EsAr² 12.01.2011 13:37

  “ja Dieva nav – viss atļauts”?

  Vai autors ir no kategorijas, kas – “ja neviens neredz, liftā čurāt ir atļauts”?
  Tas pirmkārt.

  Otrkārt – Baznīca ≠ Dievs
  Vienalga, ko Pujats par to domā – Baznīca nav Dievs, Bībele nav Dievs, pāvests – nav Dievs.

  Kā domāts – “Cilvēkam ir vajadzīga autoritāte”? Kāds gudrāks, kas vienmēr un visur pateiks ko un kā darīt?

  Verga filozofija – tātad cilvēks principā ir stulbs, negodīgs un bez principiem, kam bez pareizām vadlīnijām pat sirds faktiski sitas nepareizi.

  Jautājums autoram – ko darīt tu, ja bārnudārzā lūgšanu skaitīšanas vietā bērniem sāktu mācīt konkrētās dienas stundās izklāt paklājiņu, un mesties uz vēdera Mekas virzienā?

  Sašutums ir ne tik daudz par tieši kristiešu mācību, bet principu – bērns līdz 8 gadu vecumam ir kā tukšs trauks. Ko tu viņā liec, to viņš pieņem par savu un pareizu, līdz ar to tieši šāda kristības mācību (ko izvēlējies izveikt bērnudārzs bez vecāku ziņas) ir nekas cits kā kodēšana.

 • muslims 12.01.2011 13:43

  ko darīt tu, ja bernudārzā lūgšanu skaitīšanas vietā bērniem sāktu mācīt konkrētās dienas stundās izklāt paklājiņu, un mesties uz vēdera Mekas virzienā?
  ====================
  nu un kas tur slikts būtu?

 • ziņa 12.01.2011 13:44

  13. janvārī Dabas muzejā notiks lekcija “Ko mēs zinām par evolūciju?”

  Lekciju cikla “Par cilvēkiem un ne tikai” ietvaros 2011.g. 13. janvārī plkst. 18.00 Dabas muzejā notiks antropoloģes Aili Marnicas lekcija “Ko mēs zinām par evolūciju?”.

  13. janvāra lekcijas anotācija:

  Evolūcijas jautājumi ir vieni no strīdīgākajiem bioloģijas jautājumiem, kaut dažādas evolūcijas teorijas parādījās vēl 18. gadsimtā, daudz agrāk, nekā Č. Darvins publicēja savus darbus.

  Daži zinātnieki, jau nerunājot par nespeciālistiem, mēģina pilnīgi noliegt Darvina teorijas nozīmi. Pamēģināsim kaut nedaudz pieskarties šai problēmai un noskaidrot, kam ir taisnība, un kādi evolūcijas pierādījumi ir zinātnieku rīcībā.

  Lekcijā būs arī īss dažādu attīstības periodu apskats un norādīti daži faktori, kas ietekmē evolūciju.

  Cilvēks ir neatņemama dabas sastāvdaļa, tāpēc arī cilvēku skar visi tie procesi, kas ietekmē izmaiņas dabā, bet šoreiz par cilvēku būs pateikts ļoti īsi, tikai kā ielūgums uz atsevišķu lekciju par cilvēka evolūciju.

  Lekciju cikls „Par cilvēkiem un ne tikai…”

  2011. g. 1. pusgads
  Katrā mēneša 2. ceturtdienā un 4. svētdienā
  13. janvārī plkst. 18.00 Ko mēs zinām par evolūciju?
  23. janvārī plkst. 13.00 Ko mēs zinām par evolūciju?
  10. februārī plkst. 18.00 Cilvēka evolūcija – gandrīz klasiskais viedoklis
  27. februārī plkst. 13.00 Cilvēka evolūcija – gandrīz klasiskais viedoklis
  10. martā plkst. 18.00 Cilvēces dažādība vai kas ir rases?
  27. martā plkst. 13.00 Cilvēces dažādība vai kas ir rases?
  14. aprīlī plkst. 18.00 Cilvēka evolūcijas alternatīvās teorijas,
  ko negrib atzīt oficiālā zinātne
  12. maijā plkst. 18.00 Seno cilvēku māksla

  ieejas maksa – Ls 1,00
  grupas var vienoties par citu laiku

 • Visu reliģiju ticīgais 12.01.2011 13:46

  ja kāda reliģija apkaro citu, tad tā ir tikpat pretīga lieta kā ateisms

 • .>>Visu reliģiju ticīg 12.01.2011 13:49

  ir apkarojamas šādas “reliģijas”:

  komunisms,
  ateisms,
  sātanisms,
  un saentoloģija

 • lux » autoram 12.01.2011 13:54

  Varētu domāt, ka kriestīgā reliģija, kuru ni tagad mēgīna no jauna uzspiest pat bērnudārzā,

 • lux 12.01.2011 13:55

  radusies Austrālijā. Tā kā pirms ko kritizē, padomā.

 • Ateists 12.01.2011 14:20

  Ak jūs, šiziķi. 🙂

  Patiesi reliģiozs cilvēks, manuprāt, pat nav īsti pieskaitāms.

  Vai var būt pieskaitāms cilvēks, kurš tic pārdabisku būtņu eksistencei, maģijai utml.?

  Kā arī ir dīvaini asociēt reliģiozitāti un cilvēka morālo/ētisko stāju. Nekā kopēja tur nav.

  Lielākie noziegumi cilvēces vēsturē ir veikti tiesi ticības vārdā.

  “Māmiņu klubs” malači! Nedrīkst ļaut bērniem jau no mazotnes piekakāt apziņu ar kreacionistu murgiem un māņticībām.

  Bērniem jau no mazotnes ir jāmāca vezelīgs skepticisms, zinātniskā metode pasaules izzināšanai un ētikas pamatprincipi, kur viss jau ir gana vienkārši – “nedari citam to, ko negribi, lai tev dara”.

 • Ateists » EsAr² 12.01.2011 14:22

  Pareizi.

  Autora pozīcija pēc būtības noliedz ticību cilvēkam.

  Tā it verga, kas netic saviem spēkiem, netic citiem un netic labajam, filozofija.

 • Ateists » Visu reliģiju ticīgais 12.01.2011 14:24

  Ateisms ir objektīvi un reālistiski domājoša cilvēka apzināta izvēle.

  Drīzāk pat ne ateisms, bet gan agnosticisms.

  Jūsu propagandētā “reliģiju apkarošana” ne reizi vien ir beigusies ar genocīdu ticības vārdā.

  Ja kāds arī ir apkarojams, tad tie ir tādi sabiedrībai bīstami fanātiķi jā Jūs. 😉

 • Ateists » .>>Visu reliģiju ticīg 12.01.2011 14:26

  … ( Pedejais komentars adresets .>>Visu reliģiju ticīg 13:49 )

 • humors un satiira » Ateists 12.01.2011 14:29

  biedrs nikomelis arii ir totalitaarisma (iekaartas, kas balstaas uz piespiesanu, represijaam un neprasa cilveeka piekrisanu) aizstaavis. Palasiet vinja iepriekseejos rakstus.

 • juha 12.01.2011 14:44

  Smieklīgs rakstelis. Tad nu izrādās, ka bez pasakas par Jēzuliņu cilvēks izaugs neētisks, amorāls un vēl kaut kāds tur nepilnvērtīgs.

 • bērniem jāmāca sekss 12.01.2011 16:34

  Dzimumaudzināšana un pilsoniskā audzināšana Eiropas skolās ir uzbrukums reliģiskajai brīvībai, pirmdien paziņoja Romas pāvests Benedikts XVI.

  “Es nevaru klusēt par kārtējo uzbrukumu vairākās Eiropas valstīs dzīvojošo ģimeņu reliģiskajai brīvībai, liekot [bērniem] piedalīties dzimumaudzināšanas un seksuālās audzināšanas nodarbībās,” tiekoties ar ārvalstu diplomātiem, sacīja katoļu baznīcas galva.

  Viņaprāt, šāda veida izglītība “pārstāv neitrālus uzskatus par cilvēku un dzīvību, taču patiesībā atspoguļo antropoloģiju, kas ir pretrunā ticībai (..)”.

  Tas savukārt apliecina draudus pret “kultūras saknēm, kas ir pamatā daudzu tautu patiesajai identitātei un sociālajai saliedētībai”.

  Pērn novembrī klajā nākušajā interviju apkopojumā garīdznieks pirmo reizi atzīst, ka prezervatīvu lietošana ir pieņemama nolūkā mazināt risku inficēties ar seksuāli transmisīvām slimībām.

  Taču pēcāk Vatikāns precizēja, ka šādi pāvesta izteikumi attiecināmi tikai uz izņēmuma gadījumiem, piemēram, prostitūtām. Vatikāns jau sen iebilst pret prezervatīviem kā mākslīgu kontracepcijas formu. Tas izraisījis asu kritiku, it īpaši no AIDS apkarošanas aktīvistu puses, kuri apgalvo, ka prezervatīvi ir viens no nedaudzajiem paņēmieniem, kas spēj apturēt HIV izplatīšanos.

  Tāpat savā uzrunā pāvests pirmdien aizstāv mediķu tiesības atteikties veikt abortus.

 • lai dzīvo! 12.01.2011 16:50

  pasaule ir pret tradicionālajām vērtībām- šobrīd visneaizsargātākais sabiedrības pārstāvis ir heteroseksuāli orientēts baltais vīrietis

 • Ateistus – atejā! 12.01.2011 16:55

  Atejistu runasveids – duckspeak – (To quack like a duck). To speak without thinking. Can be either good or bad, depending on who is speaking, and whether or not they are on your side.

 • pakausis 12.01.2011 17:19

  principaa komentaars bija par Autoritaati, nevis ticiibu vai gariigumu… runai buutu jaabuut par gariigumu, nevis par vienu vai otru bazniicu.. kuras ja kas – globaalisti izmanto savu plaanu biidiishanai tikpat ljoti kaa bezdieviibu – jaa jaa – ar veco labo skaldi un valdi panjeemienu :))

  bet to pashu Autoritaati vinjam tie bezdievju Rietumi ar atnesiis.. varees laimiigi kuuljaaties savaa pasauliitee, kameer bezsejas birokraati bezsejas pasaules valdnieka vaardaa lems cikos gaismu sleegt aaraa, kur un kad braukt, ko eest.. visu buus izleemis kaads Lielais Braalis vai Lielaa Maasa – riktiiga Autoritaate.. taada pati kaa visos atoritatiivajos rezhiimos.. Atuoritaates kjeemam par maz!

 • pakausis 12.01.2011 17:21

  un kas tas par nikji sadaliit cilveekus shaadi? ja neesi kristietis un dziivo eiropaa – tad redz uzreiz ateists, cilveeks bez moraales saiteem?.. totaals, shaurpieriiga kristiesha cieniigs viedoklis…
  ne velti juus juusu pashu Jeezulinjsh par aitaam sauc… :))

 • indikopleiss 12.01.2011 17:32

  “Tev nebūs zagt.”
  “Tev nebūs melot.”
  Tev nebūs iekārot svešu mantu.”
  Tev būs mīlet otru, kā sevi pašu.”
  Vai tu taisies melot un zagt, ka tas nepatīk?

 • Voljdemaars Pljempermans » indikopleiss 12.01.2011 18:18

  Tev patiik miers?
  (Katram normaalam cilveekam, pat ja vinsh ir profesionaals karaviirs, patiik miers.)
  Tev patiik maijs?
  Tev patiik darbs?

  Ja atbildes uz visiem jautaajumiem ir jaa, tad sarkano karogu tev zobos un marsh uz komunistisko 1. maija demonstraaciju! Lai dziivo Miers Darbs Maijs Urrrraaaaa! Jo ja tu neej komunistu 1. maija demonstraacijaa tad tev nevar patikt ne miers, ne maijs, ne darbs!

 • » indikopleiss 12.01.2011 18:22

  To godā tur arī pagāni, kas pielūdz koka dieviņus. Tas tika definēts jau pirms Kristus. Arī ateisti to respektē, ja godīgi.

 • indikopleiss 12.01.2011 19:01

  “Netokrātu sociālā piederība netiek mantota, bet gan veidota. Netokrāts burtiskā nozīmē rada sevi pats. Netokrātam ir nauda, tomēr tā ir tikai lidzeklis, ne mērķis. Netokrāts ir izveicīgs un rūdīts manipulētājs, kas spēj vadīt tīklus, kuri valda pār pasauli.
  Tikai tie, kuri spēs savaldīt globālo informācijas tīklu un iemācīsies vadīt jaunās komunikāciju formas, mantos varu virs zemes. Viņu vārds ir – netokrāti.” (Aleksandrs Bards&Jāns Sēderkvists “Netokrātija.”
  Tu domā, ka, atmetot Radītāju, paliksi neatkarīgs un brīvs?

 • indikopleiss » V. Pļempermans 12.01.2011 20:11

  “Tev patik maijs” ir tik pat saistits ar iešanu 1. Maija parādē kā
  “Tev nebūs zagt” – ar iešanu baznīcā.
  Ja es būtu sūtījis uz baznīcu, tad Jūsu līdzība būtu korekta.

 • kexxx 12.01.2011 20:20

  un no kurienes Nikomeds zin, ka runa ir par ateismu? Manuprat iet runa par religisko brivibu. Kapec teiksim kadam kas tic perkontevam jaaapgust kadas religiskas tradicijas un dogma kaut vai ta ir kristieshu vai dzedaju religijas?
  jabut ari diezgan aprobezhotam, lai uzskatitu ka tikai kristietiba piedava autoritati, vai vismaz tas ko te cilveks censhas izmocit sava bloga.

 • no malas 12.01.2011 21:41

  Dievs te uz zemes nav redzēts.

  Ir redzēti tikai pedofīliskie priesteri, ir tāds aglonietis kas braukā apkārt ar 200 000 ls vērtu vāģi, ir dievpilnas biedrības kas dedzina latviešu pasakas…

 • indikopleiss 12.01.2011 22:13

  Neesmu nikomeds, bet mēģināšu atbildēt.
  Tā vietā jau ne dievturību, ne dzen budismu ne kādu citu gara disciplinēšanu nemāca. Praktiski tā “reliģiskā brīvība” ir TV nindzjas un smēķētāji aiz stūra.

 • durakam » no malas 21:41 12.01.2011 23:09

  …biedrības kas dedzina latviešu pasakas…
  ===============================
  tu par to Mārtiņa dziesmu grāmatu? Lūk, viena no turienes dziesmām:

  kautkur mūža meža malā
  slinkumā ‘stāv nēģeri
  nēģerbērni izsalkuši
  miroņkaulus skrubina

  upe klusi skalo līķus
  vēderi tiem uzšķērsti
  zarnās atmirdz dunču spali
  asmeņi mirdz asinīs

  (250.lpp)

  nu un kas tur slikts, ja sadedzina grāmatu ar šādiem pretīgiem, pie tam rasistiskiem tekstiem?
  Jeb tā tev skaitās latvju kultūra?

  P.S. Nezinu kā AGLONIETIM, bet Pujātam VĀĢIS maksā krietni zem 1 tūkstoša, vecs sagrabējis Audi .

 • jumors 12.01.2011 23:34

  Es nemitīgi atceros to stulbo angļu jaunavu, kas gāja pagrabā pēc alus līgavainim un ieraudzīja griestos cirvi.Viņa tā aizfantazējās, ka cirvis uzkritīs uz galvas viņas dēliņam , kad viņa apprecēsies un dēliņš ne tikai piedzims, bet vēl arī izaugs, ka aizmirsa par alu, līgavaini un beigās ne kāzu, ne dēla un visas asaras par velti.
  Puse komentāru ir no stulbās jaunavas birkas- bērns pie galda skaita pateicības lūgšanu, bet pieaugušie viņu jau ieskaita sektā, pedofilu sabiedrībā, nozombēto sarakstā u.t.t. Un bērns nenosvieda zemē maizi, nelamāja māti, nedarīja neko asociālu, bet jau trīs dienas vārās masu mēdiji. Toties par laupītāju grupu, kas grib kļūt populāri tieši kā laupītāji, neviena trakojoša pretinieka, it kā tā nu būtu saprotama dzīves norma?

 • indikopleiss » >no malas 12.01.2011 23:38

  Lūk, ko tuvāko 40 gadu laikā cillvēkiem sola tie, kam Dieva vietā ir zinātne un tehnoloģijas:
  “Līdz 2050 gadam cilvēce beigsies, būs pēccilvēce.” To panāks ar gēnu inženēriju; klonēšanu; smadzeņu implantiem; neirofarmakoloģij; embriju šķirošanu pirms dzimšanas; apziņas ielādēšanu (uploud) datorā, pie tam miesa mirs; mākslīgā apsēklošana pēc programmas (eigēnika).
  Organizē “World Transhumanist Association” ar 5000 filiālēm pasaulē, lielakās – Oksfordas un Arizonas universitātēs. Sīkāk skat “Transhumanism”, angliski un krieviski

 • » jumors 13.01.2011 06:31

  Atceries par mazā pirkstiņa iedošanu. Tāpat, par to, ka katrs , pat visgarākais ceļš sākas ar pirmo soli. Tie pātari pie galda ir sākums tam, ka bērns vēlāk nonāk konfliktā ar vecākiem.

 • ? » » jumors 06:31 13.01.2011 09:19

  ka bērns vēlāk nonāk konfliktā ar vecākiem.
  ========================
  vecākiem – ateistiem?

 • » ? 13.01.2011 10:47

  Jebkurā gadījumā, kad “borētais” ārpus ģimenes nesaskan ar ģimenes uzstādījumiem. Vai tad tu nezini, ka pusaudžu gados tā jau notiek domstarpības ar vecākiem, jo ārpusģimenes piemēri liekas labāki. Tāpēc par ideoloģiju bērnus vajadzētu likt mierā.

 • ? 13.01.2011 13:39

  Vai tad tu nezini, ka pusaudžu gados domstarpības ar vecākiem VISMAZĀK notiek tad, ja ir bijusi reliģiska audzināšana?,

 • indikopleiss 13.01.2011 15:36

  Kam, mācīt mīlestību, godīgumu un pateicību skaitās “borēt”, tas pats ir “borēts” Padomju valstī.
  Kam robs izglitībā, tas domā, ka, atmetot baltos putnus, paliek neitrāls fons. (Eshera “Baltie putni – melnie putni.”). Melnie putni ir fons

 • Kalvis 13.01.2011 15:43

  Abas diskusijā iesaistītās puses nenormāli pārspīlē: pateicības pateikšana pirms un pēc ēšanas ir tradicionāls paradums ļoti daudzām tautām latviešus ieskaitot – un tikai paranoiķis tur saskatīs “kristietības propagandu”. No otras puses, vecāku pretenzijas pret tām lietām, kas tiek darītas bērnudārzā, arī ir normāla lieta – un vislabāk šīs pretenzijas risināt parasta dialoga ceļā starp vecākiem un bērnudārzu audzinātājiem. Valsts līmeņa ziņas te neko nevar atrisināt – jo gan kristīgiem, gan pirmskristīgiem, gan jebkādiem citiem pieaugušiem cilvēkiem ir jāļauj vispirms lietas izrunāt savā starpā. Lai bērnudārzs būtu saderīgs ar to, ko dara bērnu vecāki ģimenē, vajadzīga spēja vienam otrā ieklausīties, nevis “kārt savu principu” pie augstākās egles.

  Manuprāt, bērnudārzā var iemācīt vienu vai otru paradumu, bet ne jau kristīgu pasaules uzskatu kā tādu. Ja bērns to nesaņems ģimenē, ja viņam šī kristīgu paradumu mācīšana neturpināsies vismaz līdz pusaudža vecumam – nekādu pasaules uzskatu uzspiest vispār nav iespējams. Un arī no otras puses – ja viņš neskaitīs lūgšanas, tad nekāds sātanists viņš tālab arī nekļūs. Ļaunums var rasties vienīgi no tā, ka labu gribošie vecāki bez vajadzības sakonfliktēs ar bērnudārza audzinātājām, un bērnam bez kādas jēgas (nu nesapratīs viņš ideoloģiskas atšķirības!) nebūs īstas drošības, kam ticēt un uz ko paļauties.

  Lai Dievs palīdz visiem – gan pieaugušajiem, gan it īpaši bērniem. Un Nikomedam nevajag rakstīt sensacionālus rakstus un izvēlēties skandalozas ilustrācijas. Viņš pats citādi rāda mūsu ne visai izglītotajai sabiedrībai diezgan pretīgu karikatūru par to, kas ir Kristus mācība. Ir jāmīl visi – it īpaši tie, kuri var kaut ko nezināt un nesaprast.

 • so » Kalvis 15:43 13.01.2011 16:05

  …nevajag rakstīt sensacionālus rakstus un izvēlēties skandalozas ilustrācijas…
  ===========================
  mūsu trokšņainajā un krāsainajā pasaulē atteikties no saredzamības nozīmē ielīst alā un nekontaktēt ar sabiedrību. Tāds ceļš dažiem ir pieņemams, bet citiem ne.

  Visi pazīst Latvijā vienu asi un skaļi karojošu kristieti – K.Dimiteru. Par viņu teikt, ka “rāda diezgan pretīgu karikatūru par to, kas ir Kristus mācība” būtu galīgi aplam.

  Un Kristus jau arī nebija nekāds mieramika. Kā viņš iztrenkāja tos tirgotājus:))

 • ES 13.01.2011 16:51

  Vai nav tomēr tā, ka cilvēks, kas ir pieradināts neko neapšaubot ticēt vienam, pēc tam ir daudz vieglāk pieradināms ticēt vēl kādam. Kas pieradināts mesties ceļos tajā vai citā baznīcā, tas šaubīsies daudz mazāk, kad būs jāmetas ceļos ķeizara vai vadoņa priekšā.

 • >>>ES 16:51 13.01.2011 17:05

  nebūt ne.
  Stāv rakstīts: Dievam, kas Dievam, ķaizaram kas ķeizaram.

  Atšķirība starp garīgo un laicīgo tiek īpaši uzsvērta.

 • so » Kalvis 15:43 13.01.2011 19:00

  …bērnudārzā var iemācīt vienu vai otru paradumu, bet ne jau kristīgu pasaules uzskatu kā tādu. Ja bērns to nesaņems ģimenē, ja viņam šī kristīgu paradumu mācīšana neturpināsies vismaz līdz pusaudža vecumam – nekādu pasaules uzskatu uzspiest vispār nav iespējams…
  =====================
  ne jau kristīgu pasaules uzskatu visā pilnā komplekcijā. Bet dažus pamatelementus apgūt bērnībā nozīmē lielu varbūtību turpmākajā dzīvē orienteties uz garīgumu.

  Man ir tāda pieredze daudzos gadījumoes, tāpēc tā saku.

 • » indikopleiss 13.01.2011 19:20

  Pateicībai jābūt pēc, nevis pirms, kā dažam labam aploksnes. Ja pirms skaita lūgšanu, tas ir reliģisks rituāls, bet ja pasaka tā vienkārši – paldies, tad tradicionāla ētikas izpausme. Man patīk Francijas nostāja, kur nekādā gadījumā nekāda reliģiska ietekme netiek pieļauta ārpus ģimenes. Labi vien ir, ka tā, jo varētu atgadīties bērnudārza audzinātāja musulmaniete, tad ko nu?

 • Visu reliģiju ticīgais » 19:20 13.01.2011 19:25

  …varētu atgadīties bērnudārza audzinātāja musulmaniete…
  ===================
  tas arī būtu ļoti labi

 • Einšteins 13.01.2011 19:34

  Before God we are all equally wise – and equally foolish.

 • indikopleiss » anonīmajam 19:20 13.01.2011 19:47

  Mūspusē gan dažreiz saka: “Jau iepriekš pateicos.” Tas veido labvēlīgu gaisotni. Pie tam Pirmcēlonim jau nepateicas iepriekš. Kā zināms, Prigožinam ir izdevies pierādīt tikai nedzīvu struktūru veidošanos haosā, nevis dzivības izelšanos. Jau iepriekš pateicos par sakarīgu sarunu,
  būtu patīkami uzzināt vārdu.

 • Einšteins » Kalvis 15:43 13.01.2011 20:06

  Kristiešiem nevajag būt agresīviem? Vajag un pat ļoti. Tikai nevis uzbrūkot, bet gan lai aizstāvētos.

 • indikopleiss » Einšteins 13.01.2011 21:45

  Nav iespējams nepiekrist vijolniekam. Līdzsvarotas sistēmas virzās uz termodināmisko nāvi.
  Dzīvība ir agresīva cīņa ret entropijas bultu. Mēs zaudēsim neziņas priekšā, bet tas nekas.

 • no LA 15.01.2011 04:50

  Ja vecāki vēlas, kristietībai ir vieta bērnudārzā

  Jūrmalas bērnudārzā “Madara” četrgadnieki pirms ēdienreizes vairs neskaita vārdus no tēvreizes: “Mūsu dienišķo maizi dodi mums šodien… āmen.” Konflikts, kas radās ar ģimeni, kura protestēja pret kristīgas lūgšanas mācīšanu bērniem pirms maltītes, ir atrisināts. Un bērniņam, kura vecākiem bija iebildumi pret kristīgajām tradīcijām audzināšanā, ir atrasta vieta citā pirmsskolas izglītības iestādē, apstiprina Jūrmalas domes izglītības nodaļas vadītāja Aīda Paipare. Taču šis gadījums, kam šonedēļ pievērsa uzmanību gan televīzija, gan citi plašsaziņas līdzekļi, rāda, ka diskusija par kristīgajām vērtībām sabiedrībā un bērnu izglītošanā ir jāturpina un lietas jāsakārto tā, lai nerastos nesaskaņas un pārpratumi.

  Tas sākās oktobrī

  Bērnudārza “Madara” vadītāja Marita Šteimane, pamatojot, ka vēlas pasargāt darbiniekus no kārtējās ažiotāžas, aizvakar atteicās no sarunas, vien piebilda: “Mēs nezinājām, ka var licencēt kristīgās mācības programmu pirmsskolai. Kad to licencēsim, tad arī runāsim.”

  Pirmo telefonisko sūdzību par “Madaru” Jūrmalas domes izglītības nodaļa saņēma pērn 25. oktobrī. Viens audzēknis arī mājās pirms ēdienreizes bija mēģinājis salikt kopā rociņas un teikt īsu lūgšanu, pēc kā vecākiem radies sašutums par dārziņā veikto atvases prāta iespaidošanu reliģiskā garā. Nākamajā dienā izglītības nodaļas speciāliste bērnu tiesību aizsardzības jautājumos Irēna Elfrīda Drupa ieradās “Madarā”. Viņa lūdza abām grupiņas audzinātājām paskaidrojumus. Vispirms vaicāja, vai runājušas ar vecākiem par to, kā dārziņā māca bērnus pateikties par maltītēm. Jā, tas noticis, taču jau pasen, pirms gada, un vecākiem stāstīts, kā iemāca galda kultūru: bērni apsēžas pie galda, noliek rociņas uz tā, un audzinātāja pasaka dažus vārdus, lai noskaņotu visus mierīgai un rāmai maltītei. Audzinātāja Sarma paskaidrojumā uzrakstījusi, ka frāzi “Mūsu dienišķo maizi dodi mums šodien… āmen” nelieto, bet audzinātāja Mārīte solījusi, ka arī viņa to vairs neteikšot…

  Taču bērnudārzs jau 1991. gadā ir veidojies kā kristīgas ievirzes dārziņš, labā sadarbībā ar Slokas luterāņu baznīcu, bet šī kristīgā ievirze oficiāli dokumentos neparādās. Aīda Paipare uzsver – ja tajā būtu licencēta kristīgā programma un aptaujāti vecāki, cik daudzi to izvēlas, tad viss būtu kārtībā: “Skaidrs, ka to – audzināt bērnu reliģiskā garā vai ne – izvēlas vecāki. Bērnudārzam ir skaidri jāzina, ko grib vecāki, un jārespektē viņu izvēle.” Atbilstīgi vecāku viedokļiem varētu izveidot vienu vai vairākas kristīgas ievirzes grupiņas. Jo jāņem vērā arī to ģimeņu intereses, kuras atbalstījušas un priecājušās par kristīgas audzināšanas ievirzi.

  Iepriekš dārziņā ik gadu Adventes laikā noticis mācītāja vadīts svētbrīdis. Bet pērn vairs ne. Taču šai ģimenei, kura ar “Madaras” kristīgajām tradīcijām nav bijusi apmierināta, jau vecāku aptauja par mācītāja aicināšanu vai neaicināšanu likusi paust savu neapmierinātību atkārtoti.

  Liepājnieku pieredze

  Latvijā ir ne vien vairāki kristīgi privātie bērnudārzi, bet arī pašvaldību pirmsskolas izglītības iestādes, kas iepazīstina audzēkņus ar kristīgām vērtībām. Liepājā dārziņā, kam “kristīgās pirmsskolas izglītības iestādes” nosaukums piešķirts ar Liepājas pašvaldības rīkojumu, jau divgadniekiem reizi nedēļā notiek rotaļu nodarbība ar kristīgās mācības elementiem. Ir licencēta programma, kurā teikts: izglītot bērnus, ievērojot kristīgās atziņas, sekmēt viņu garīgo morālo attīstību. Izglītības kvalitātes valsts dienesta vadītāja vietniece Licencēšanas un reģistru departamenta direktore Andra Šenberga teic, ka sākumskolā taču vecāki izvēlēsies, vai bērni apgūs ētiku vai kristīgo mācību, un šajā ziņā izglītībā izpaužas pēctecība.

  “Audzināšana pie mums notiek starpkonfesionāli, un pedagogi ir vai nu kristīgi cilvēki, vai šīm vērtībām lojāli,” stāsta Liepājas kristīgās pirmsskolas izglītības iestādes direktore Inga Kulmane. Visi svin dārziņā kristīgos svētkus – Ziemassvētkus un Lieldienas. Grupiņās bērniem ir klusais stūrītis ar simboliskiem priekšmetiem – ar imitētu svecīti vai Bībeli bērniem, Adventes laikā – ar vainagu, un lielajā zālē atrodas krusts. Pirms ēdienreizes ir īsa galda lūgšana, pedagogi bērniem galda kultūru māca kristīgā garā. “Citos dārziņos ir “rīta apļi”, mums – svētbrīdis,” teic direktore. Pavisam ir 11 grupiņas, ko apmeklē 230 bērni, kuru vidū ir arī 13 audzēkņi ar īpašām vajadzībām.

  Tā kā Liepājā ir vispārīgā bērnudārzu rinda, daži vecāki, uzzinot par kristīgo mācību, no šī dārziņa atsakās. Taču visi pārējie, jau rakstot iesniegumu, saprot, ar ko rēķināties. Ļoti reti ir gadījumi, kad vecāki vēlāk pārdomā un meklē vietu citā izglītības iestādē, stāsta I. Kulmane. Daudzi ir arī tādi, kuri paši neiet baznīcā, bet neiebilst, ka bērni uzzina par kristīgajām vērtībām.

  Jāizglīto arī pedagogi

  Internetā diskusijās par konfliktu Jūrmalā cilvēki sadalījušies divās daļās. Vieni strikti norāda, ka valsts un baznīca mums ir šķirta, otri aizstāv bērnudārzu “Madara”, jo iemācīt bērnam pateicību par maltīti un lūgšanu taču nudien nav nekas slikts! Aīda Paipare uzskata, ka ir jāizglīto bērnudārzu vadītāji un pedagogi gan par tiesiski pareizu rīcību, gan par veiksmīgu sadarbību ar visiem vecākiem, un sola par to gādāt. Attiecībā par kristīgu audzināšanu, ko vecāki vēlas vai nevēlas, ir taču vairāki ceļi – bērnudārzā var būt gan viena, gan vairākas grupiņas, kurās māca licencētu kristīgu programmu, tāpat var būt interešu izglītības pulciņi.

 • Atbildēt

  Vērtēt komentāru:

  1 balle 2 balles 3 balles 4 balles 5 balles

  Vērtējums: 0 Balsu skaits:0 x

  veel 15.01.2011 05:19

  Skandāls bērnudārzā “Madara” iezīmē kādu apzināti apietu robežšķirtni

  Jūrmala allaž mēdz izcelties ar rosību, ko sabiedrība lielākoties novērtē ar mīnusa zīmi. Publiskajā telpā tikko izskanējušais skandāls bērnudārza “Madara” sakarā skar ne tikai jūrmalniekus, tas iezīmē kādu gandrīz vai visus atjaunotās neatkarības gadus apzināti apietu robežšķirtni. Tās vienā pusē ir tie, kuri uzskata, ka visa redzamā un neredzamā pasaule ir Radītāja, nevis nejaušības radīta. Otrā pusē – tie, kuriem vienīgā autoritāte ir viņi paši un kuri savās izvēlēs vadās pēc visu atļaujošas brīvības principiem. Tas izskaidro viņu sašutumu par to, ka viņu bērniem bērnudārzā māca pirms ēšanas salikt rociņas, lai tās kaut mirkli stāv mierā, un pateikties par dienišķo maizi. Pēc laika viņi būs tikpat sašutuši, kad kāda cita vai pašu bērna roka viņiem sitīs pa seju. Mēs esam apžilbinājušies ar izvēles brīvību un vairs neredzam, kādas drupas atstājam aiz sevis. Tas ir tāpat, kā apžilbt no balta sniega tik stipri, ka sajūk debesu puses.

  Vardarbības un noziegumu līkne kāpj augšup ar tādu pašu ātrumu, ar kādu sabiedrība attālinās no kristīgās ētikas pamatiem. Visa Eiropas kultūra ir celta uz tautu etniskās un kristietības bāzes. Arī pirmās brīvvalsts valstsvīri, kultūras un sabiedriskie darbinieki nāca no ģimenēm, kuras turēja godā senču mantojumu un kopa ticību. Neatkarīgi no tā, kāds liktenis viņus piemeklēja vēlāk, viņos bija ielikts ētiskais pamats, serde. Ar to ir izskaidrojams daudzu nepakļāvības gars okupācijas gados un arī barikāžu laikā. Tagad šī paaudze piedzīvo iesaukumu mūžībā, un jautājums ir par turpinājumu. No kā izaugs un kas stiprinās to nākamo paaudžu garu un dvēseli, kuras stāv uz garīgi noplicināta pamata?

  Totālā brīvība un visatļautība īstenībā nozīmē bankrotu. Mēs visu uzmanību pievēršam budžetam, bankām, aizņēmumiem, investīcijām un brīnāmies, ka riteņi griežas uz vietas un valsts nekust uz priekšu. Dzirdot par valsts neprātīgi lielo aizņēmumu, mūsu priekštečiem mati saceltos stāvus. Viņi to nosauktu par nāves sprieduma parakstīšanu valstij. Bet ko mēs? Neko, papukstam un skaitām tik naudu tālāk.

  Ja man tagad būtu mazi bērni, es tos sūtītu tikai tādā bērnudārzā un skolā, kur vispirms māca Dieva un tikai pēc tam cilvēku likumus. Daļa tagadējo bērnu vecāku jau pati ir uzaugusi pārrautas garīgās pēctecības apstākļos, un viņi ir viegli manipulējami ar tādiem jēdzieniem kā izvēles brīvība, cilvēktiesības, demokrātija, baznīcas šķirtība no valsts. Un pats dīvainākais, ka pārējie viņiem pakļaujas.

 • Atbildēt

  Vērtēt komentāru:

  1 balle 2 balles 3 balles 4 balles 5 balles

  Vērtējums: 0 Balsu skaits:0 x

  indikopleiss 15.01.2011 15:32

  Bērnu tiesību aizstāvji varētu doties uz TV studijām, un aizstāvēt bērnus tur. Vardarbība, ko tur rāda, no ekrāniem ienāk dzīvē.

 • Atbildēt

  Vērtēt komentāru:

  1 balle 2 balles 3 balles 4 balles 5 balles

  Vērtējums: 0 Balsu skaits:0 x

  Bērnu tiesības » indikopleiss 15:32 15.01.2011 21:23

  “Bērnu tiesības” ir sātaniska konstrukcija, kas strādā pret bērnu tiesībām, tās atņemot vecākiem un deleģējot kādam noteiktam liberastiskas ideolo’ģiskas sistēmas grupējum.

Advertisements
Categories: Uncategorized
 1. No comments yet.
 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: