Home > Uncategorized > Konkurence

Konkurence

11. novembris. Lāčplēša dienas vakars pie Rīgas pils mūriem. Pulcējušies daudzi tūkstoši visu vecumu cilvēki, lai godinātu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu. Pie pils mūra sienas neskaitāmi daudzu svecīšu liesmas. Dzied kori un folkloras ansambļi. Cilvēki, emocionāli saviļņoti un pacilāti ierodas gan ar svecītēm, gan ar lāpām, gan ar Latvijas karogiem rokās.

Tā ir tā neikdienišķā ideālā Latvija, tie ir tie ideālie latvieši un šovakar šeit katrs mēs jūtamies kā daļa no mūsu Latvijas un musu tautas. Pacilātība līdz asarām.

Bet nāk divi sveštautieši un neizpratnē skatās uz apkārt notiekošo. Viens prasa tam otram – что это такое, otrs nicīgi atbild – какая-то неведомая х-ня (kaut kada nesaprotama, bezjēdzīga būšana)

Toreiz, to redzot, es atskārtu, ka tāda pati jau ir arī ateistu ņirdzīgā attieksme pret reliģiju. Lietas, kuras tiem nav lemts saprast, ir jānoniecina un jāapsmej. Viņi ir tie visgudrākie un zina visu, bet tas, ko viņi nezina, tas vispār nepastāv un ir pelnījis tikai izsmieklu. Un, ja vēl ir ar milzu naudu bagāti zināmu ideoloģiju grupējumi, kas par darbu labi samaksā, tad iet vaļā jaunu apstulbotu spēku piesaistīšana, kas metas cīņā, īsti nesajēdzot pret ko. Totalitārā liberalisma ideologi reliģiju kā konkurentu necieš, tāpat kā to necieta padomju vara.

Vēl turpinās tracis ap Jūrmalas bērnudārzu. Vairāki komentētāji apgalvo, ka bērnus nedrīkst iepazīstināt ar reliģiju tāpēc, ka tie ir pārāk jauni, lai to izvērtētu. Argumentācija pastulba. Tad jau nevajadzētu mācīt svešvalodu – jagaida kamēr paaugsies un pats izvēlēsies kādu svešvalodu viņam vajag. Mūziku arī ne, lai paaugās un pats izlemj, kādu instrumentu spēlēt. Datoru lietas pēc šādas stulbloģikas arī nedrīkst mācīt – nevar taču zināt, vai viņš gribēs izvēlēties PC, Macintosh vai Linux.

Kad bērns, kam būs ielikti garīguma pamati, būs paaudzies, nāks laiks, kad trula materiālisma vietā viņš pats izvērtēs, kam dot priekšroku – vai kādai kristiešu konfesijai, vai senticībai, Islāmam, vai budismam, vai kādam citam no cilvēces garīguma meklējumu ceļiem.

Advertisements
Categories: Uncategorized
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: