Home > Uncategorized > Kartīšu sistēmas prognoze

Kartīšu sistēmas prognoze

Laikā no 30.11. līdz 10.12 Kankunā (Meksika) notiek ANO konference par klimata pārmaiņām.

Ietekmīgi akadēmiķi no dažādām pasaules ievērojamākām zinātniskām iestādēm, to skaitā arī no Oksfordas universitātes, vienojās, ka pašreizējie plāni, lai risinātu globālās sasilšanas problēmas, nav pietiekami.

Ja nākamo desmit gadu laikā emisijas netiks ievērojami samazinātas, pasaulei draud temperatūras pieaugums par vairāk nekā 4 C, kas jau 2060-tajos gados izraisīšot plūdus, sausumu un masu migrāciju.

Tyndall klimata pārmaiņu pētījumu centra direktors profesors Kevins Andersons teica, ka vienīgais veids, kā samazināt globālo emisiju, ir apturēt ekonomikas izaugsmi nākamos divdesmit gados.

Profesors arī atzina, ka nebūs viegli pārliecināt cilvēkus, lai samazinātu preču patēriņu. Viņš uzskata, ka politiķiem vajadzētu apsvērt kā ieviest preču normēšanas sistēmu, kas būtu līdzīga tai, kāda tika ieviesta 1930-to gadu krīzes un 2. pasaules kara laikā.

Tas varētu nozīmēt arī mazāk apkurināt telpas un tā vietā lietot siltāku apģērbu, mazāk lietot elektroenerģiju, lietot tikai vietējā lauksaimniecībā ražotu pārtiku, vairāk izmantot sabiedrisko transportu utt.

http://www.telegraph.co.uk/eart h/e nvi ron men t/climatechange/8165769/Cancun-climate-change-summit-scientists-call-for-rationing-in-developed-worl d.html

P.S. Kartīšu sistēma Latvijā pastāvēja aptuveni no 1941. līdz 1949. gadam. Pēdējais mēģinājums to atkal ieviest bija 1990. gadā. (sk. 04.10.1990. lēmums “Par lēmuma projektu “Par kartīšu sistēmas ieviešanu republikas iedzīvotāju apgādē ar pārtikas un ikdienas patēriņa precēm””)


 • green 02.12.2010 16:50

  HUMANS CONSUME TOO MUCH

 • hahaha 02.12.2010 16:58

  apskatiet, ko liekuļi. Kankunas birokrāti rij šajā konferencē.

  Youtubē iekopējot “Bureaucrats Gone Wild in Cancun “

 • lucky 02.12.2010 17:03

  The day will come, soon, when all these charlatans pushing the fraudulent theory of man made global warming, the fake scientists, politicians, journalists, etc, will be brought to justice for the psychological and financial damages they caused with their lies.

 • atspeekojums 02.12.2010 17:17

  nikomulkjis laikam noleemis paarmelot pasu Gebelsu.

  1990. gadaa nekaadu kartiisu sisteemu neieviesa. Protams, tuuliit te ieradiisies vismaz divi spiitiigi bljaaveeji, kas centiisies “pieraadiit” preteejo.

 • par šiem parazītiem 02.12.2010 17:18

  45 parazīti no visas pasaules ar ļoti augstām izmaksām atlido, lai ikdienas izrītos, piedzertos, kniebtos 10 dienas dienu dienā, tad vienojas atkal drīz tikties, jo ir ļooooti nepieciešams panākt vienošanos, kas ļaus daudzu valstu pārvaldes birokrātijas slānim ievākt vēl vairāk nodokļus ….

  Tam ko šie gvelž, mums bez ierunāmn jāpiekrīt……. vai arī mēs visi mirsim!

  Un es biju domājis, ka cilvēki izmanto, video konferences!!

 • atspeekojums » nikomulkjim 02.12.2010 17:18

  Gribi agjiteet par pateerinja samazinaasanu? Vislabaakaa metode – personiskais piemeers. Atsakoties no datora un spamosanas netaa, tu ieveerojami uzlabosi Dienas portaala kvalitaati un arii ekologiju 😛

 • jautaajums » lucky 02.12.2010 17:19

  vari uzraadiit konkreetus zaudeejumus? vai aizveerties? viens no diviem.

 • jautaajums » mulkjim 17:18 02.12.2010 17:21

  ja tu beigsi rakstiit histeeriskus komentus un piestraadaasi pie kvalifikaacvijas celsanas, arii tu vareesi celjot, labi paeest utt.

  vari to nedariit; bet tad arii naidaa bljaudams muuzu nodziivosi.

 • stulbais galasdakteri, 02.12.2010 17:21

  uzliec brilli un izlasi – nevis ieviesa, bet mē’ģināja ieviest.
  Tu stulbuma ziņā pārspēj katru vidusmēra Ziedkalnes absolventu.

 • ieteikums » debilikjim 17:21 02.12.2010 17:33

  Ja nav ko teikt, paarsleedz rejamo caurumu poziicijaa “aizveerts”.

  Arii nekaads “meegjinaajums” nenotika, jo peec sii leemuma pienjemsanas veikalos nekas nemainiijaas; kaarteejais nestraadaajosais leemums, liidziigi kaa ar “pirceeja viziitkarteem”, kuras arii tika ieviestas, bet netika lietotas. 1991. gada janvaarii tika ieviestas turgus cenas.

 • ieteikums » debilikjim 02.12.2010 17:35

  Un iedzen savaa mazgadiigaa mulkja galvinjaa – ne tu no agresiivas bljausanas kljuusti gudraaks, ne tavi komentaari no piecaam zvaigzniiteem (pasa pieliktaam) labaaki.

 • stulbais galvasdakteri, 02.12.2010 17:48

  nu tu takš esi stulbs, vai pats to tiešām neaptveri,
  vai tu ko konstruktīvu vispār kādreiz Dienā.lv esi uzrakstījis?
  Pataloģisks naids pret pilnīgi visu, celovekam arī tāds, bet tikai pret latviešiem.

 • lucky 02.12.2010 18:03

  so they can go Cancun, have nice offices, good pensions, and generally run our lives for us at our expense while all the time patronising us to death because They Know Better.

 • lucky 02.12.2010 18:05

  I am sure these scientist are into population reduction as well as Eugenics and care little about true pollution. Their idea is to round up people like sardines into cities, so as to be able to exterminate them at Leisure when the command is given by the psychopath Elitist. Read the Georgia Guide Stones, this is the plan. We are using up the Elitistist resources, Not Our, Not the World’s, but Thiers! As if they personally own them. And for Us, we are vermin on their property to be poisoned and removed.

 • ieteikums » mulkjim 17:48 02.12.2010 18:16

  Katru reizi, kad es uzrakstu kaut ko konstruktiivu, tu paarej uz histeerisku riesanu, un tas notiek biezi.

  Par to “patologisko naidu” biedrs melis ir gatavs paraadiit, kur vins taadu ir redzeejis?

 • jautaajums » lucky 02.12.2010 18:20

  Nevari nosaukt, turpini spamot. Kvalifikaacija – melis-spamotaajs ar naida runas elementiem (bet no taa nav jaakaunaas, jo sociaalais naids atskjiriibaa no nacionaalaa, rasu, religjiskaa naida, homofobijas utt. ir pilniigi legaals un pat netiek nosodiits).

 • Anti 02.12.2010 18:32

  Ko, pie velna, šie cilvēki domā, kad viņi ir ierosina šādu ļoti radikālu politiku? Vai šie “ekspertidioti” apjēdz, kās sekas būtu tam to, ko viņi ierosina? Vai viņi nesaprot, kā šāda politika varētu iznīcināt attīstītās valstis un radīt katastrofu un nevajadzīgu nabadzību mūsdienu attīstītajā pasaulē? Un kādēļ?

  Nav empīrisku pierādījumu, kas apstiprinātu IPCC mantru par antropogēno globālo sasilšanu. Ar haosu, ko rada nojukušie zinātnieki, izmantojot nepareizus datus. Siltumnīcas efektu izraisošo gāzu teorija,m kas ir pamatā IPCC mantrai, ir izrādījusies nepatiesa.

  Šie Kankunas idioti mēģina risināt problēmu, kas neeksistē. Centrālā Anglijā temperatūras ieraksti (351 gadi!) apkopo temperatūras rādījumus pār šo laiku ziemeļu puslodē. Tā parāda tikai vienu grāda ceturtdaļu temperatūras pieaugumu un te nav cilvēka radīts globālās sasilšanas signālu.

  Cancun ir tikai vēl viens dārgs sarunu šovs, lai veicinātu lielāku kā jebkad vēršanos pret cilvēci.

  Ir pienācis laiks saukt vainīgos pie atbildības.

 • jautaajums » Anti 02.12.2010 18:50

  Jau tas fakts vien, ka “Anti” neatrod citus argumentus kaa nepatiikama otras puses apgalvojuma saukaasanu par “mantru” ir pieraadiijums.

  Pirms 351 gada, taatad 1659. gadaa, nevareeja buut nekaadu “temperatuuras meeriijumu ziemelju puslodee”, jo visa ziemelju puslode veel nebija apguuta. Tas pirmkaart. Otrkaart, nikomulkjis melo, apgalvojot, ka kaads ir ieteicis aptureet ekonomikas izaugsmi. Emisiju var aptureet, paarejot uz jaunaam videi draudziigaam tehnologijaam, un tas nenotiks 20 gados, bet ilgaakaa laikaa.

  Sie Anti naida runaataaji dziivo Visinska laikos, kad vareeja uzrakstiit “darbaljauzu veestules” un pieprasiit “vainiigo tiesasanu”, kad spriedums bija gatavs jau pirms tiesas saakuma.

 • Revolt 02.12.2010 18:57

  Vienā citā blogā Memory kungs jautāja ko nozīmējot “komunisma ceļš”.Paldies biedram Nikomedam kas ir izgaismojis “kapitālisma ceļu” un būtību.Kapitālisms kā sistēma nevar novērst resursu arvien lielāku patērēšanu,piesārņojumu.Kapitālisti dzīvo un mirst lai palielinātu patēriņu kas dod viņiem peļņu jeb veicina resursu nemitīgu šķērdēšanu.Tas ka atkritumos ASV un Eiropā katru gadu tiek izmests pārtikas daudzums kas spētu pabarot 3 miljardus cilvēku ir pierādījums tam.Ja izdalītu kaut desmito daļu šīs pārtikas trūkumcietējiem tas nebūtu kapitālistiski un nestu ievērojamus zaudējumus.Kapitālisti var likt priekšā tikai vienu – eksistenciālas lietas padarīt par luksusa precēm tā vēl vairāk gūstot peļņu.Pasaules vēsturē jau ir zināmi šādi piemēri kā piemēram “Betchel Vs. Bolivia” lietā.

 • jautaajums » sarkanajam spamotaajam 02.12.2010 19:03

  Jebkurai tehnologiskai civilizaacijai ir jaaprot saskanjot savas vajadziibas ar esosajiem resursiem, kas vienmeer ir ierobezoti. Arii komunisti, kas dziivoja un mira lai uzlabotu PSKP funkcionaaru dziives liimeni, dariija tiesi to pasu.

  Bezmaksas labumu daliisana izniicina motivaaciju straadaat un noplniit, jo neko nedariit un “pumpeet tiesiibas” ir izdeviigaak. Sie truukumcieteeji kljuutu atjkariigi no paartikas piegaadeem un dziivotu paraziitisku dziives veidu, nemitiigi prasot lai vinjus apgaadaa ar vien lielaakos apjomos, jo ar sodien sanjemto riit jau buutu par maz.

 • ~jautaajums » Anti 18:50 02.12.2010 19:05

  Well, the CET is the oldest instrumental temperature record (going back to 1659) that climate scientists make available. If it’s a good dataset for scientists, it should be more than adequate for our simple analysis.

  The CET contains 351 years of thermometer temperatures that no other region can match in terms of number of continuous years. The CET consists of multiple weather stations located both in urban and rural areas of England, which is considered a decent proxy for Northern Hemisphere temperatures – not perfect, but decent. This temperature dataset though, like all others, has its problems. Notably, it is maintained by the same scientific organizations that are involved with the Climategate fraud, which may mean that the temperature data has been manipulated (“adjusted”) to produce a higher global warming result, especially during the late 20th century. Even if it wasn’t manipulated, it more than likely has a significant Urban Heat Island (UHI) bias that has not been correctly adjusted.
  ===================================
  izlasi un aizver savu meliigo mutiiti

 • Revolt » jautaajums 02.12.2010 19:13

  Jebkurai tehnologiskai civilizaacijai ir jaaprot saskanjot savas vajadziibas ar esosajiem resursiem, kas vienmeer ir ierobezoti. Arii komunisti, kas dziivoja un mira lai uzlabotu PSKP funkcionaaru dziives liimeni, dariija tiesi to pasu.

  Bezmaksas labumu daliisana izniicina motivaaciju straadaat un noplniit, jo neko nedariit un “pumpeet tiesiibas” ir izdeviigaak. Sie truukumcieteeji kljuutu atjkariigi no paartikas piegaadeem un dziivotu paraziitisku dziives veidu, nemitiigi prasot lai vinjus apgaadaa ar vien lielaakos apjomos, jo ar sodien sanjemto riit jau buutu par maz.
  =====================
  Šeit arī ir atbilde jo tas nav “kapitālistiski” un trūkums nekad kapitālismā netiks izskausts tā pat kā šķērdēšana

 • jautaajums » meliigajai mutiitei 19:05 02.12.2010 19:21

  Anglija nav pat visas Britu salas, bet no kopeejaas ziemelju puslodes platiibas taa ir ljoti nieciiga dalja. Taa ka meliigaa mutiite buus jaaizver tev.

 • jautaajums » sarkanajam spamotaajam 02.12.2010 19:24

  Atbilde ir taada, ka tas nav taisniigi ne pret straadaajoso (jo atnjem vinjam sarazoto, buutiibaa konfiscee) ne pret “truukumcieteeju” (jo padara vinju atkariigu no bezmaksas paartikas piegaadeem un atnjem jebkaadu motivaaciju uzlabot savas dziives kvalitaati straadaajot).

  Taa kaa nestraadaat un gaudot ir vieglaak nekaa straadaat un pelniit, tad gaudotaaji buus vienmeer.

 • jautaajums » sarkanajam spamotaajam 02.12.2010 19:28

  Attiistiitaa sabiedriibaa praktiski viss tiek ruupnieciski razots. Biedris sarkanais spamotaajs pats nevar uztaisiit ne datoru, kuru lieto spamosanai, taapeec peerk to no razotaaja. Bet razotaajam ir jaanodziivo sii diena un jaagatavojas riitdienai, lai vareetu razot taalaak, taapeec vins var savu preci paardot tikai ar pelnju.

  (ekonomikas iisais kurss lumpenproletaariesiem)

 • jautaajums » sarkanajam spamotaajam 02.12.2010 19:35

  Vai tu pats, komunisma toreetikji, biezi atdod savu paartiku “truukumcieteejiem”?

 • šņaga 02.12.2010 22:19

  Nu gan jūs veči dodat. To, ka globālā sasilšana ir praktiski neapstrīdams fakts ir atzinuši jau gandrīz visi skeptiķi zinātnieku rindās. Ledāji kūst. Pagaidām gan vēl ir lieli strīdi par to, vai pie tā visa ir vainīgs cilvēks. Argumenti par un argumenti pret ir abām pusēm. Un daudz saprātīgāki par šeit piesauktajām muļķībām.

 • indikopleiss 03.12.2010 08:21

  Gudrais, beidz apsaukāties. Kur “atspeekojums” izlasīja, ka autors aizstāv vienu vai otru pozīcju?
  Būtu pieticis ar bildi.

 • atspeekojums » indikopljockinam 03.12.2010 08:55

  nikomelja tendenciozaa zinju izveele ljoti labi paraada, kaadu pioziiciju vinsh aizstaav.

 • Juulis 03.12.2010 10:43

  Krīzes rezultātā ekonomikas izaugsme ne tikai apstāsies, bet notiks pat ievērojama ekonomikas lejupslīde. Tā kā ekologi var priekā berzēt rokas, globālā sasilšana apstāsies.

 • indikopleiss 03.12.2010 12:09

  Nevajag dzīvot aukstumā, vajag izvairīties no liekā. Tas bomzis sēž uz tā, kas saražots lieks.

 • ^ » Juulis 03.12.2010 17:15

  Nekas neapstāsies, jo cilvēku ietekme uz sasilšanu ir kādi 1,2 %.

 • Diena » jautaajums 04.12.2010 13:28

  Totalitārā lielkapitālisma vaukšķim vajadzētu aizvērt gan melojamo caurumu, gan melīgo mutīti, gan aiz kauna, ja viņam, protams, būtu sirdsapziņa, vienkārši nobeigties, jo:
  1) no planētas Zeme nav pazudis neviens grams derīgo izrakteņu, izņemot dažas tonnas satelītu, visi pārējie ir atrodami piepilsētu izgāztuvēs, (nafta un gāze starp citu ir šodien jau atjaunojamie, jo zinātne tos ir iemācījusies iegūt),
  2) tie izmeši, ko saražo visa cilvēce nav pat salīdzināmi ar liela vulkāna izvirdumu, kādi pirms dažiem miljoniem gadu kūpināja mūsu debesis, un nekas, fauna un flora tikai zēla un plauka un pat evolucionēja cilvēks, kura nožēlojams paveids šodien skatāms “galvasdaktera” personā. Paldies Dievam, ka tādu nav daudz…… : ))
  Protams tas nenozīmē, ka daba jāpiesārņo, modernas tehnologijas spēj no tā izvairīties, bet tās ir dārgas un naudas maisiem neizdevīgas. Lētie Ķīnas ražojumi bija tirgotāju fantastiskās peļņas avots pēdējos 20 gadus, kas ļāva tiem, pērkot Ķīnā par dolāru un pārdodot Rietumos par 10 olāriem, savākt vai visu pasaules naudu un īpašumus.
  3) Problēma ir tajā, ka Ķīna ir uzaudzējusi tādu potenciālu, ka savus ražojumus mēgina tirgot bez rietumu starpniekiem, savos jaunveidojamos tirzdniecības tīklos. Šķietamai, mūžīgai peļņai draud pienākt gals, tāpēc Ķīnas ekonomika ir jāiznīcina un talkā tiek saukti angažēti “zinātnieki”, kuriem jāpaziņo, ka viss pasaules ļaunums ir ekonomikā ( lasi Ķīnas ekonomikā),
  4) ar šiem draudiem cilvēcei ir jācenšas novērst uzmanību no tiem miljardu miljardiem, kas guļ Finansu oligarhijas seifos un bankās, un, kurus tā negatavojas atkal laist ekonomikā, bet gan pārvērš zelta stieņos, jo viss jau mums ir, vajag tikai samazināt to plikadīdu skaitu, kuriem mēs visu atņēmām un mūsu nauda būs glābta, mūžīgi mūžos, jo nevienam mēs nelausim vairs iejaukties un izmainīt Status Quo vai jauno Pasaules kārtību, kur mēs būsim vergturi, bet pārējie lētais vergu darbaspēks.

 • Ince 04.12.2010 19:05

  Ui, silst, ui, silst
  Visur viss jau ir sasilis, tikai zem sniega un ledus to neredz

 • default » Diena » jautaajums 13:28 04.12.2010 20:29

  paldies par patiesu izgaismojumu!

 • … 16.12.2010 05:22

  31,000 SCIENTISTS (9,000 OF THEM PhDs) reject man made global warming theory.

  This issue is far more important for its political implications. A World wide campaign of lies, censorship, anti secientific attacks, intimidatuion of academics and political manipulation has been practised by “Man Made Global Warming” theorists. Now they and the politicians who have profited massively from “climate change” taxes are revealed for the charlatans they are!

  In May 2008, Dr Arthur Robinson of the Oregon Institute of Science and Medicine (OISM) announced to a packed National Press Club in Washington DC that more than 31,000 scientists have now signed the so-called Oregon Petition rejecting the IPCC line on climate change. Acutely aware that claims of a ‘phoney list’ would immediately be levelled at him, DrRobinson pointed out that the list had been carefully vetted to confirm that over 9,000 of those who signed held PhDs. Dr Robinson a PhD scientist himself, was appalled at the notion of being forced to play the numbers game, saying: “Science shouldn’t be done by poll. The numbers shouldn’t matter. But if they want warm bodies, we have them.” Impressive as these numbers are, however, the UK news media, almost exclusively, chose to ignore them.

  This wasn’t the first crack in the ‘consensus’ dam. In March, more than 500 people, including leading climate scientists, economists, policymakers, engineers and other professionals, endorsed the Manhattan Declaration on Climate Change. Sponsored by climate scientists of the International Coalition on Climate (ICSC), it stated: “There is no convincing evidence that CO2 emissions from modern industrial activity have in the past, are now, or will in the future cause catastrophic climate change.” The Declaration calls for governments and others to “reject the views expressed by the UN IPCC, as well as popular but misguided works such as Al Gore’s “An Inconvenient Truth”. ICSC chairman Professor Tim Patterson said, “Instead of wasting billions restricting emissions of CO2, a vitally important gas on which all life depends, governments must concentrate on solving known environmental problems over which we have influence.”

 • pakausis 17.12.2010 14:27

  tur jau ne tikai runa par kartiishu sisteemas ievieshanu notiek..
  ar taam absoluuti nezinaatniskajaam globaalaas sasilshanas bleenjaam (kuras ir faktiski pieraadiitas ka nekaadas globaalas ekologjiskas paarmainjas cilveeks neizraisa) – tiem meegjinaats dabuut cauri arii taadas lietas kaa lielu cilveeku masu paarvietoshanu uz dziivi citos rajonos – “lai samazinaatu ogleklja nospiedumu”..

  zin – tas ir tiiraakais ekofashisms un ekodiktatuura… un nekaada taa nav “paarvietoshana”, taa ir vienkaarshi suutiishana trimdaa.. un riktiigi par neparko… nadishalji vi tut!

Advertisements
Categories: Uncategorized
 1. No comments yet.
 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: