Home > Uncategorized > Gultas nodoklis

Gultas nodoklis

Izrādās, ka autortiesības par manu un jūsu ģimenes bilžu glabāšanu pienākas privātai organizācijai AKKA/LAA.

Autortiesību maksu par mūsu privāto foto glabāšanu datu nesējos, jau nopērkot tukšu datu nesēju, iekasē AKKA/LAA, šo naudu sadalot starp tiem autoriem, kas ir noslēguši līgumu ar AKKA/LAA, bet kuriem nav nekādu tiesību uz ne uz manām, ne jūsu privātajām bildēm. Tātad mūsu digitāli glabātu fotoattēlu autoratlīdzība tiek piešķirta kaut kādiem cilvēkiem, kam nekādu mantisku, morālu tiesību uz šīm bildēm nav, bet kas ir iemanījušies tikt pie AKKA/LAA treknās siles. Tas viss tiek dēvēts par likumību un taisnīgumu.

Alkatīgais AKKA/LAA lobijs ir panācis, ka šāda netaisnīga kārtība gadiem ilgi ir iestrādāta Ministru kabineta noteikumos. Šāda kārtība ir klaji netaisnīga un principā vērtējama kā svešu mantisko tiesību nelikumīga piesavināšanās.

Tagad ir iecerēts Ministru kabineta noteikumus mainīt, un izrādās, ka AKKA/LAA apetīte un nekaunība ir augusi astronomiskos tempos un pārsniegusi jebkuras robežas. Kā ziņo BNS, AKKA/LAA vēlas, lai nodeva tiktu iekasēta par visiem iespējamiem datu nesējiem. Datu nesēju nodevas apmēram būtu jābūt no viena līdz trim latiem par vienību”. Turklāt tas nav viss. AKKA/LAA pauž, ka MK noteikumos jāiekļauj arī mobilie telefoni, zibatmiņas, dažādas atmiņas kartes, HDD un citi.

Šī laupīšana tiek pamatota ar normālam cilvēkam neizprotamām tekstu konstrukcijām, kas loģikas ziņā salīdzināma ar labās auss kasīšanu ar kreiso kāju.

Lietojot tādu “loģiku”, laupīšana var turpināties un pieaugt apjomā, jo, apetīte, kā saka, rodas ēdot un gan jau viņi domā par tālākiem plānem kā pumpēt no mums naudu un to iedzīvināšana varētu būt tikai laika jautājums. Ja pat koncertu rīkotājiem ir jāmaksā AKKAi, neskatoties uz to, ka uzstājas pats mūzikas un dziesmu autors, tad kāpēc nevarētu, piemēram:

MK noteikumos, iekļaut arī “galvā esošās mūzikas autoratlīdzību”, kas atceras kādu dziesmu no galvas un pie sevis dungo, tam jāmaksā autortiesību atlīdzība. Galu galā galva jau tāds datu nesējs vien ir.

Vēl labāks priekšlikums: katrs cilvēks ir potenciāls klausītājs, lasītājs un skatītājs, tad jau var uzlikt nodevu jau reizē ar dzimšanu. Iešūt čipu, skaitītājs sāk skaitīt, krājas parāds un procenti, ienākums garantēts. Ja tehnoloģijas šādu projektu vēl neļauj realizēt, tad vienkārši var aplikt ar nodokli ausis, jo caur tām uztver skaņu, un arī to smadzeņu daļu, kas uztverto pārvērš mūzikā.

Var aplikt ar nodokli arī gultas, jo tajās, lielākoties, tiek ieņemti nākošie pirātiskie klausītāji.

Tāpat grāmatplauktus, jo no tiem ņem grāmatas. Un nodokli uz pildspalvām, flomasteriem un vaska krītiņiem, jo ar tiem var pārrakstīt tekstus un pārzīmēt bildes. Un papīru, protams. Un kur tad sētas un māju sienas, uz tām taču arī daudzi zīmē un raksta.

Pēc viņu “loģikas” katru Latvijas iedzīvotāju var iesēdināt uz kādu laiku cietumā, jo viņš potenciāli var izdarīt noziegumu. Vīriešiem būtu jāsēž divreiz ilgāk, jo teorētiski viņi var izvarot sievietes.

Un viņi ies tālāk savās bezjēdzībās, kamēr mēs viņus un viņiem līdzīgos neapstādināsim.

Kompilēts no šīs un šīs ziņas.

P.S. Varētu jau nekasīties, salīdzinot ar citām skādēm šie 1 līdz 3 lati tāds nieks vien ir, pāris ali vai dažas tramvaja biļetes. Bet ir liela atšķirība – vai tu to latu atdod labdarībai, vai tev to uz ielas atņem urla. Pēdējā gadījumā morālais kaitējums ir nesalīdzināmi lielāks. Tev čurā acīs, bet tev jāsmaida un jāsaka, ka lietutiņš līst. Kauna, bezpalīdzības un nespējas apziņa. Bet kas ir arī pārvēršama par spēku, kurš varētu iztīrīt mūsu zemi no parazītiem.


 • Ministry of Truth 13.01.2011 18:08

  Galvas smadzeņu kā datu nesēja nodoklis un paredzamā naudas plūsma droši vien neganti uzbudina pat visvecākos, viskurlākos AKKA biedrus.

  Visu cieņu Valtam Pūcem, bet es neesmu pārliecināts, ka man ir kaut viens viņa CD. Vai kādreiz būs.

 • Datordizaineris » datordizains.net 13.01.2011 18:24

  Esmu pilnībā pret (k)akkas iecerēm šajā ziņā! Labs raksts! Varu pievienoties un aizstāvēt raksta autores viedokli gandrīz da jebkurā formā!

 • Datorists 13.01.2011 19:54

  Bet ko dod visas šīs neauglīgās interneta diskusijas par doto tēmu?Šodien visi portāli pilni. Ja jau reketa banda aka-kaka ir izdomājusi,ieviesīs šo nodokli. Viņiem taču pilnīgi vienalga,ko domā tauta.Valdība piekritīs un viss. Ko darīt-neko.Priekš kam lieki besīties- elementāra lieta -visus šos sīkumus Latvijā nepirkt. Tās pašas DVD matricas pazīstami džeki atved no Polijas 2x lētāk.
  Pie mums valdošā banda dara kā grib-elektrības cenu tieši tāpat-izdomājām,ka jāpaceļ cenu-un pacelsim.Neviens mums neko nepadarīs.

 • antipiraats 13.01.2011 20:20

  Ja nikomulkjis beigtu spamot Dienaa un ieguutu kaadu ar datoriem saistiitu specialitaati, vinjam pietiktu naudas un neuutu jaagaudo, ka pat visleetaakais datu neseejs par daargu.

 • antipiraats » demagogam 19:54 13.01.2011 20:22

  Braukt speciaali peec diskiem uz kaiminjvalsti ir laikietilpiigi un daargi.

  Bet tautas vaardaa runaasi tad, kad buusi kljuvis par prezidentu. Pagaidaam nenopietni izklausies.

 • antipiraats » antipiraats 13.01.2011 20:32

  Mani Ziedkalnē mācīja, ka viss, ko dara vara un valdība, ir pareizi un nekas no tā nav apstrīdams.. Pie tādiem principiem pieturēšos līdz mūža galam.

 • antipiraats 13.01.2011 20:40

  nikomulkja meerkjauditorija kaa parasti nav speejiiga paar lupu paarspljaut, taapeec steidziigi paariet uz trolljosanu. Beernudaarznieki.

 • E.F. 13.01.2011 23:33

  Nav saprotams, kā cilvēkam, kurš iegādājas zibatmiņu, atmiņas karti fotoaparātam vai CD matricu, var prasīt maksāt papildus tikai tādēļ, ka šajos nesējos iespējams nelegāli iekopēt kādus datus. Šaubos, vai ir veikts objektīvs pētījums, cik liels procents pircēju nesējus izmanto svešu autoru darbu kopēšanai un izmantošanai. Ja nesēji tiek izmantoti, piemēram, savu darbu ierakstīšanai pilnībā nekomerciālos nolūkos vai datu saglabāšanai uzņēmuma iekšējām vajadzībām, šis maksājums ir pilnībā neloģisks. Bet kas tad to kontrolēs un uzskaitīs?

  Tikpat labi no katra vieglās automašīnas īpašnieka var prasīt iegādāties pasažieru licenci, jo teorētiski ikviens ar savu auto var nodarboties ar nelegāliem pārvadājumiem. Tas ir absurds, kas pavērs plašāku darba lauku datu nesēju pelēkā tirgus darboņiem, tiks radītas iespējas koruptīvām darbībām, pieprasot nepamatotus maksājumus no tirgotājiem!

 • sx 13.01.2011 23:36

  sekss nav pirmā nepieciešamības prece,bet lukss-nodokli,atkarībā no partnera svara,seansa ilguma,amortizācijas nolietojuma,ko ekonomikas ministrija varētu aprēķināt pēc koeficenta=masa: dalīts ar divi ,reiz laiks Citiem vārdiem-diferencēto nodokli Lai izvairītos no nemaksāšanas,katram var pieslēgt satelītnovērošanu.līdzīgi autobusiem.lai redzētu kurā vietā tantiņai čura uznākusi un šoferītim jāpietura Vēl ir rezerves tualetes apmeklējumiem Te arī pirms iešanas iekšā šķērso elektroniskos svatus ,podā iemontē svara noteikšanu,laika taimeri ,pie attiecīgā orgāna pieliek ūdensmērītāju un gāqzes intensitātes un noplūdes daudzum uzrādīšanas ierīci To visu summējot dators parāda vajadzīgo summu,kas jāiemet automātā.lai izkļūtu no labierīcības nauda gluži vai pa zemi mētājas,jāmāk tikai paņemt un mēs kļūsim viena unikāla zeme ar visaugstākajām tehnoloģijām iespējams tur varēs izmantot arī mobilos telefonus

 • es zinu 13.01.2011 23:38

  nodokli vajaga aplikt kaķus,peles,cepures,brilles,lietussargus,zeķes,tualetes papīru uc.Slava AKKA/LAA!!!!!!!!!!!!!!

 • 11111111 14.01.2011 02:14

  Komentējot AKKA/LAA vēlmi ar nodokli aplikt arī zibatmiņas, mobilos telefonus un pat videokameras, žurnālists Juris Kaža autortiesību aģentūru salīdzina ar izbēgušiem trakiem suņiem, kuri grib iekosties un izsūkt asinins. Viņš arī rosina ar nodokli aplikt smadzenes un balssaites, jo cilvēks taču var nodziedāt kādu ar autortiesībām aizsargātu dziesmu.

 • 14.01.2011 11:17

  ļoti nodrāzts temats. Tepat par tām galvām kāds jau pieminējis.

 • juristiem 14.01.2011 11:45

  neesmu juriste, bet mani interesē vai tiešām šie MK noteikumi ir likumīgi, jo tie 0.10 vai 0.20 kas tiek ieksēti gadiem no mana maciņa nav pamatoti , jo neuzskatu ka man par savām bildēm ir vēl kādam citam jāmaksā autoratlīdzība…vai tiešām te nevar neko darīt???

 • antipiraats » demagogam E.F. 14.01.2011 20:14

  Tiesaam buutu interesanti papeetiit, cik cilviishu zog datus, bet cik izmanto datu neseejus savu, pasu uznjemtu pilnmetraazhas filmu glabaasanai 😀

 • antipiraats 14.01.2011 20:15

  zhurnaalists Juris Kazha – arii sen zinaams populists un tukshmuldeetaajs. Ka tik skaljaak nobljauties.

 • antipiraats » pseidojuristam 14.01.2011 20:16

  Tad saac tiesaaties katru reizi, kad tev nepatiik veikalaa redzeetaa cena. Buusi slavens jurists, pashu Gruutupu paarspljausi.

 • ¿ 14.01.2011 20:48

  Un kā būtu, ja visi Latvijas iedzīvotāji dotos uz to AKKU un noslēgtu līgumu. Katrs kurš uzņēmis kādu video vai foto taču arī ir autors un drīkst saņemt atlīdzību.

 • antipiraats » antipiraats 15.01.2011 05:05

  vakar ap astoņiem dzēru acetonu un biju dusmīgs, šorīt baigās paģiras…

Advertisements
Categories: Uncategorized
 1. No comments yet.
 1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: